آموزشگاه موسیقی سارنگ

آموزشگاه موسیقی سارنگ در سال 1373 به همت اردشیر قهاری مدیر مسؤل آموزشگاه و تنی چند از فارغ التحصیلان دانشکده موسیقی دانشگاه هنر در شهر کرج افتتاح گردید. 23 سال فعالیت هنری بیش از دوازده هزار نفر در این آموزشگاه به فراگیری نوازندگی سازهای ایرانی، جهانی و آواز پرداخته اند. علاوه بر امر آموزش ، موسیقی سارنگ بیش از 70 کنسرت موسیقی توسط مدرسین و هنرجویان آموزشگاه در سطح استان البرز اجرا نموده است.

برگزاری جشنواره کودک در سال 1387 و 1388، تشکیل ارکستر بزرگ کودکان و نوجوانان البرز از دیگر فعالیت های آموزشگاه موسیقی سارنگ می باشد. هم اکنون آموزشگاه موسیقی سارنگ در منطقه عظیمیه کرج، در فضایی بالغ بر 1200 متر مربع و در سه طبقه مجزا ویژه آموزش تخصصی سازهای ایرانی، جهانی و آواز و همپنین بخش آموزش تخصصی موسیقی کودک با بهره مندی از بیش از 40 نفر از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و مدرسین مجرب موسیقی به فعالیت خود ادامه مید هد. سالن ورودی آموزشگاه فضایی بالغ بر یکصد متر مربع با گنجایش 50 صندلی جهت رفاه حال همراهان و خانواده های گرامی مهیا شده است.

همچنین در این فضا، کتابخانه و آرشیو صوتی آموزشگاه پذیرای هنرجویان و علاقمندان موسیقی است. طبقه اول شامل 4کلاس بزرگ آموزشی ویژه موسیقی کودک با امکانات آموزشی و رفاهی مناسب نظیر فضای مناسب اجرا و بازی کودکان در هر کلاس، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب است. طبقه دوم شامل 16 کلاس آموزش انفرادی سازهای ایرانی و جهانی مجهز به پیانوهای آکوستیک جهت آموزش ساز تخصصی پیانو و کلاس های سلفژ و تربیت شنوایی ِ باشد. طبق، سوم شامل سالن اجرای کنسرت های داخلی، با ظرفیت 130 نفر، سن مناسب برای اجرای گروه های موسیقی هنرجویی، امکانات صدابرداری مناسب و اتاق بک استیج جهت آماده سازی مجریان موسیقی می باشد. در کنار سالن اصلی اجرا، سالن انتظار تماشاچیان و همچنین اتاق موسیقی کامپیوتر جهت برگزاری کلاس های آموزشی نرم افزارهای رایج موسیقی و آموزش میکس و مسترینگ موجود می باشد. استودیوی صدابرداری شامل اتاق کنترل و اتاق مستقل ضبط صدا با امکانات بسیار مناسب سیستم های صدابرداری از دیگر بخش های فعال در طبقه سوم سارنگ است

*صاحب امتیاز و موسس آموزشگاه موسیقی سارنگ اردشیر قهاری فارغ التحصیل دانشکده موسیقی و مدیریت فعلی آموزشگاه بر عهده محمود بالنده عضو هیئت علمی رسمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران می باشد.

تعدد مدرسین مجرب و فارغ التحصیل موسیقی در هر رشته موسیقی زمینه انتخاب بهتر متقاضیان برای ثبت نام در روز و ساعت آموزش مورد دلخواه خود را فراهم آورده است.

در سال های اخیر همه ساله تعدادی از هنرجویان برتر آموزشگاه جزو برگزیدگان جشنواره های جوان در رده های سنی الف تا ج در سطح استانی و کشوری بوده اند.

آمار پذیرش دانشجو در رشته نوازندگی ساز ایرانی و جهانی و آهنگسازی از بین هنرجویان سارنگ موکد کیفیت مناسب آموزشی در این مجموعه می باشد.


Copyright 2019 SarangMusic. All Rights Reserved. Powered By Sofia Software.
كرج، عظيميه طالقانی شمالی، خيابان مريم پلاک 22