مدیریت موسیقی سارنگ

مدیر مسئول آموزشگاه سارنگ:

اردشیر قهاری نوازنده تار و سه تار

نوازندگی تار را نزد زیدالله طلوعی آغاز کرد و سپس از سال 1369 در رشته کارشناسی موسیقی دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شد.

وی نوازندگی تار را نزد مهربانو توفیق و هوشنگ ظریف ادامه داده و در ادامه نزد حسین علیزاده به تکمیل تکنیک های نوازندگی تار پرداخت. وی همچنین میانی موسیقی و هارمونی را نزد شریف لطفی و احمد پژمان آموخته است.

اردشیر قهاری در سال 1372 با اخذ اولین مجوز آموزشگاه آزاد موسیقی در کرج، آموزشگاه سارنگ را تاسیس نموده و در سال 1380 موفق به دریافت اولین پروانه درجه یک شده است. وی تاکنون کنسرت های متعددی در داخل و خارج کشور برگزار نموده است.

مدیر آموزشگاه:

محمود بالنده از سال 1366 آموزش ساز تنبک را نزد داریوش زرگری آغاز کرد و سپس از سال 1370 فراگیری تنبک را نزد شادروان ناصر فرهنگفر ادامه داد. وی از سال 1371 نوازندگی ساز عود را نزد محمد عیروزی و حسین بهروزی نیا آغاز نموده و پس از آن نزد منصور نریمان به فراگیری ساز عود ادامه داد.

وی در سال 1372 در مقطع کارشناسی نوازندگی در دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شد وی مدتی در کشور ترکیه فراگیری ساز عود را ادامه داده و از سال 1382 در مقطع کارشناسی ارشد نوازندگی تحصیلات خود را ادامه داد.

ایشان از سال 1383 بعنوان مدرس حق التدریسی و از سال 1383بعنوان عضو هییت علمی در دانشکده موسیقی مشغول تدریس میباشد. وی بمدت 7 سال مدیر گروه نوازندگی ایرانی و 4 سال معاون آموزشی دانشکده موسیقی بوده است.

مقالات متعدد ایشان در حوزه موسیقی و بین رشته ای جامعه شناسی_موسیقی از جمله:

"بداهه نوازی در موسیقی ایران"

"بحرطویل در شعر و موسیقی"

"تاثیر بداهه نوازی از شخصیت نوازنده"

"رابطه کنش های اجتماعی با موسیقی شنیداری جامعه ایرانی" در مجلات علمی پژوهشی به چاپ رسیده است. راهنمایی پایان نامه های بسیاری در مقطع کارشناسی و بیش از 30 رساله کارشناسی ارشد را عهده دار بوده است. ایشان هم اکنون بعنوان استاد رسمی دانشکده موسیقی مشغول بتدریس میباشد.

Copyright 2019 SarangMusic. All Rights Reserved. Powered By Sofia Software.
كرج، عظيميه طالقانی شمالی، خيابان مريم پلاک 22